Bilgi ve Randevu İçin: (0324) 999 0424

Fatma ŞEN

Ebe-Yaşam Koçu

Gebelik süresi boyunca yanınızda olan Doğum Koçu; doğum sırasında ve sonrasında size destek vermektedir.

1968 yılında Kırıkkale ili, Sulakyurt ilçesine bağlı Kalekışla köyünde doğdu. İlk ve Ortaöğreniminden sonra SSK Ankara Sağlık Meslek Lisesinde 4 yıllık eğitimini tamamladı.  1987 yılında ebelik mesleğine başladı. 2006 yılına kadar SSK bünyesinde bulunan çeşitli hastanelerde çalıştı. 2006-2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Devlet Hastanelerinde çalışarak 25 yıllık kamu hizmeti sonrası emekli oldu. Emeklilik sonrasında 6 yıl doğumhane sorumlu ebesi olarak Özel Tarsus Medicalpark Hastanesi ve Özel Mersin City Hospital hastanelerinde çalışma hayatına devam etmiştir. 2019 yılı itibariyle Op. Dr. Çiğdem Şanlıalp Özel Kliniğinde ebe ve doğum koçu olarak mesleki kariyerine devam etmektedir. Meslek yaşantısı ile birlikte eğitim hayatına da önem vererek Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ebelik bölümü Lisans eğitimi ve Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kalite Yönetimi Bölümü Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

30 yılı aşkın bir süredir çalıştığı tüm birimlerde doğum ve bebek konularında edindiği deneyimler neticesinde annelerin gebelik dönemleri ve sonrasında birçok bilgi ve uygulama eksiklikleri içerisinde olduklarını tespit etmiştir. Anne adaylarının gebelik süreçlerini daha rahat ve bilinçli bir şekilde geçirebilmeleri için ebelik tecrübelerini ve Doğum Koçluğu eğitimini birleştirmiştir.

Doğum Koçluğu, Gebe Danışmanlık Hizmetleri, Anne sütü ve Emzirme Danışmanlığı, Bebek Bakımı ile ilgili sertifikalı eğitimleri alarak özel ebe- doğum koçu olarak çalışmaya devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir. Çocuklara özel ilgi duymasının yanı sıra sürekli kendini yenileyen, yaşam sevinci olan, gelişmelere açık, kitap okumayı seven, fırsat buldukça seyahat eden ve Türk Halk Müziğini seven biri olarak Özel Dernek Koro çalışmalarında yer alan bir kişidir.